NOCLEGI ROMIR
Noclegi w Białowieży
Białowieża to szczególne miejsce, bez względu na porę roku, zawsze można tu spędzić niezapomniany urlop. Wiosną, latem i jesienią wielu turystów wybiera aktywną formę wypoczynku – zwiedzanie puszczy na rowerach, zimą zaś zjeżdżają się tu miłośnicy puszczańskich kuligów i zimowego tropienia zwierząt.
W Białowieży warto zobaczyć:
- Cerkiew pw. św. Mikołaja Cudotwórcy – znajduje się przy ul. Sportowej 9. Zbudowana w 1895 r. świątynia została wzniesiona z czerwonej cegły. Wnętrze cerkwi to przede wszystkim ceramiczny ikonostas oraz ołtarze dekorowany orientalną majoliką.
- Kościół rzymsko-katolicki pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus – usytuowany przy ul. Park Dyrekcyjny 2. Świątynia została wzniesiona w okresie międzywojennym. Szczególnie interesująca i warta uwagi we wnętrzu kościoła jest kaplica św. Huberta (patrona myśliwych) z charakterystycznym wystrojem z korzeni i rogów.
- Zespół budynków Nadleśnictwa Białowieża z parkiem z 1921 r. – Park Pałacowy jest sercem miasta i bezwzględnie należy go zwiedzić. Na wzgórzu pałacowym znajduje się Muzeum Przyrodniczo – Leśne. Ponadto, na terenie parku znajdują się najstarsze zabytki w Białowieży, tj. obelisk upamiętniający polowanie Augusta III Sasa z 1752 r. (podczas łowów zabito 42 żubry i 13 łosi); siedziba Ośrodka Edukacji Przyrodniczej BPN (wybudowany jako dworek myśliwski w 1845 r.).
- Skansen Architektury Drewnianej Ludności Ruskiej Podlasia – znajduje się na końcu Białowieży jadąc w kierunku wsi Budy. Zwiedzanie skansenu warto poprzedzić telefonem 85 683 36 28.
- Muzeum Przyrodniczo-Leśne w Białowieży,
- Rezerwat Pokazowy Żubrów,
- Rezerwat ścisły,
- spływy kajakowe.
Wypoczywając w Białowieży warto skorzystać z takich atrakcji jak kolejka Białowieski Ekspress czy Puszczańska Kolej Drezynowa (napędzana siłą własnych mięśni). Obie formy zwiedzania pozwolą cieszyć się urokami pięknej Puszczy Białowieskiej.
© Copyright 2019